titloi

17/11/12

Εξ αναβολής παιχνίδι για την 2η αγωνιστική της Α2 Νότου ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΑΕΝΚ 63-60

Με μια ψυχωμένη εμφάνιση η Αγία Παρασκευή πήρε παλικαρίσια νίκη επί της Νέας Κηφισιάς με 63-60 στο Κοντόπευκο σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 2η αγωνιστική της Α2 Νότου.

H Κηφισιά προηγήθηκε με 39-29 και έδειχνε να ελέγχει το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, ιδίως μετά τον τραυματισμό της Αλεξάνδρας Κοτσιάφτη στον αστράγαλο που αποχώρησε στο τέλος της δεύτερης περιόδου. Όμως, το ζον πρες του Κάββουρα δημιούργησε πολλά προβλήματα στις φιλοξενούμενες που υπέπεσαν για άλλη μια φορά σε πολλά λάθη ενώ ήταν αρκετά άστοχες στη ζώνη των γηπεδούχων. Έτσι, με πρωταγωνίστριες τις Γιουκάκη και Λιμνιάτη οι παίκτριες της Αγίας γύρισαν σταδιακά το ματς, ισοφάρισαν 44-44 και παρ' ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ 59-60 ένα λεπτό πριν τη λήξη πήραν τη νίκη με 4 συνεχόμενους πόντους της Γιουκάκη.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΑΕΝΚ 63-60
Δεκάλεπτα: 22-19, 29-40, 44-45, 63-60.
Διαιτητές: Ορφανός, Μουρμούρης
ΓΣΑΠ (Κάββουρας): Παπαδούρη, Τσιχριτζή 3, Λιμνιάτη 12, Μαγιτόμπε 7, Ηλιάκη, Κοτσιάφτη 4, Γιουκάκη 25 (1), Μερισιώτη 12.
ΑΕΝΚ (Θέμελης): Μίχου 6, Γεωργούση 12 (2), Παπαδοπούλου 10 (2), Αλςξανδρή 4, Πετράκη 3, Κασνέστη 2, Τσιαδή 13, Ανδρουλάκη 10.