titloi

13/4/13

Άνετα ο Κρόνος απέναντι στα Εξάρχεια

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα ο Κρόνος έκανε το 2-1 κερδίζοντας τον Αστέρα Εξαρχείων με σκορ 72-53.
Αν και πάλεψαν για ένα ημίχρονο οι παίκτριες των Εξαρχείων, στο δεύτερο ημίχρονο ο Κρόνος ξέφυγε και δεν άφησε ξανά τις φιλοξενούμενες να πλησιάσουν. Στο τέλος η ομάδα του Αγίου Δημητρίου έφτασε σε μία εύκολη σχετικά νίκη με σκορ 72-53.
¨Ετσι, τα Εξάρχεια θα έχουν ακόμη μία ευκαιρία για να μείνουν στη μάχη της παραμονής την Τετάρτη στις 18:30 στο Λόφο του Στρέφη.
Πρώτη σκόρερ για τις νικήτριες η Νατάσα Γκοτζή με 16 πόντους ενώ ακολούθησαν με 12 η Σμιθ και η Νικολαϊδου που είχε και 13 ριμπάουντ. Για τα Εξάρχεια 21 πόντους είχε η Ασπασία Καλαμπάκου και 15 η Παντέλη μαζί με 16 ριμπάουντ.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Αστέρας Εξαρχείων 72-53
Διαιτητές: Αναγνώστου -Τσαχάκης.
Τα δεκάλεπτα: 16-11, 34-26, 54-33, 72-53.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Παππάς): Γκοτζή 16 (1τρ. 4ασ.), Εμμανουηλίδου 5(1τρ. 3ασ.), Κωνσταντίνου 2, Μαντά 2, Σμιθ 12 (1τρ. 3κλ.) Μίχου 11 (1τρ. 3ασ.),  Τσαβου, Ξάνθου 10, Σκουληκα, Βαλαντάση 2, Νικολαϊδου 12 (13 ριμπ.)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ (Καλογερόπουλος): Καλαμπάκου 21 (3τρ. 3ασ.), Δελή 6 (1τρ. 3ασ.), Βλάχου Λ., Τσακιρίδου 2, Τσερου 8 (2), Παντέλη 15 (1τρ. 16ριμπ. ), Βούλγαρη 1