titloi

27/9/13

1ο Τουρνουά «Χάρης Πασσανικολάκης» : Ιπποκράτης - Παναθηναϊκός 59-67 (pics)

Ο Παναθηναϊκός καλύτερος στην επανάληψη και ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο (22-10) επιβλήθηκε δίκαια 67-59 του εξαιρετικού Ιπποκράτη   στα πλαίσια της πρεμιέρας του τουρνουά ''Χάρης Πασσανικολάκη''. Ιδιαίτερο χαρακτήρα έδωσε στον αγώνα ο σύνδεσμος φιλάθλων του τριφυλιού του νησιού της Κω . Στο α΄ μέρος οι γηπεδούχες ήταν καλύτερες είχαν πάθος καθαρό μυαλό και ήταν ξεκούραστες από τις πρωταθλήτριες . Πάντως το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 28-28 με Κεχαγιά και Ρασίντ κορυφαίες του Ιπποκράτη . Στο γ΄ δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός μπήκε αποφασισμένος είχε εξαιρετικές Ντέλβα και  Κοσμά και πήρε μια διαφορά που την διατήρησε ως το τέλος . Το ματς είχε κριθεί λίγο πριν το τέλος αλλά ο Ιπποκράτης δεν το έβαλε κάτω και μάζεψε την διαφορά στο τελικό 67-59.Πάντως ο Ιπποκράτης παρουσιάστηκε ιδιαίτερα ανταγωνιστικός και απέδειξε ότι έχει πολλά να προσφέρει στην φετινή Α1 .

Δεκάλεπτα : 14-13, 28-28, 38-50, 59-67
Διαιτητές: Παπαθανασίου- Τσαρούχα- Κάρδαρης
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Καπλανίδης- Παππούλης- Δανελλάκη): Χελιώτη 12, Σβύνου, Πατμίου 2, Ρασίντ 13, Κουφογιάννη 4, Σαράγια 3, Ισκιόγλου 14, Δρεττάκη 2, Κεχαγιά 9.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σαμαντούρα, Χατζηδάκη , Γιανουλλάκης): Καλέντζου 9(1), Γέμελος 2, Μαγκλάρα 5, Χριστινάκη, Κοσμά 27(2), Σλούκα 2, Διέλα 2, Χρονοπούλου, Καβάσιλα 4, Ντέλβα 11, Θεολόγου 4.