titloi

18/9/13

Α1 Ιπποκράτης : Συνεχίζονται τα φιλικά για τον Ιπποκράτη (φωτογραφίες)

Παρόλο που δεν είχε την φρεσκάδα των προηγούμενων φιλικών αγώνων και το τεχνικό τιμ αναγκάστηκε να ανακατέψει πολλές φορές την τράπουλα η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ιπποκράτηστάθηκε στο ύψος της και επικράτησε με 54-51 σε φιλικό παιχνίδι του εφηβικού τμήματος του Ιπποκράτη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα ξεκίνησε αρκετά καλά, έχοντας βελτιωθεί στο τομέα των ριμπάουντ, με καλά μπλοκ άουτ και σωστές επιλογές στην επίθεση ήταν μπροστά στο σκορ με 15-12 ωστόσο στην συνέχεια η ομάδα φάνηκε να έχει πρόβλημα στις βοήθειες και η ομάδα του Μιχάλη Πλατέλλα πέρασε μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο με 29-22.
Απ' τα μισά του τρίτου δεκαλέπτου τα κορίτσια του Μιχάλη Καπλανίδη δείχνοντας μεγαλύτερο πάθος και αποφασιστικότητα και παίρνοντας αρκετές βοήθειας από Δρεττάκη και Σβύνου ανέβασαν την απόδοση τους και στο τελευταία δεκάλεπτο ήταν η ώρα για «αντεπίθεση»,
Εκεί με άμυνα «γρανίτη» (δέχτηκε μόλις τέσσερις πόντους) και με καλές επιλογές επιθετικά από Κεχαγιά και Ρασίντ η ομάδα έφτασε στη νίκη με 54-51.
Τα δεκάλεπτα: (15-12), (22-29), 39-47), (54-51)