Miss Match Basket

titloi

20/4/16

Α1 Γυναικών: Τελικοί Play Offs

Μια νίκη μακριά από την κατάκτηση του πρωταθλήματος βρίσκεται ο Ολυμπιακός. Στον πρώτο τελικό των PlayOffsεπιβλήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Γλυφάδας του Παναθηναϊκού με 74-37 και έκανε το 3-0 στις μεταξύ τους αναμετρήσεις (υπολογίζονται και οι αγώνες της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος).
Το επόμενο ραντεβού των δύο ομάδων θα είναι την προσεχή Κυριακή στο «Π.Γιαννακόπουλος».


Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 74-37
Διαιτητές: Πηλοϊδης, Καλδίρης
Δεκάλεπτα: 22-6, 38-17, 66-25, 74-37.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καπογιάννη): Γκοτζή 2, Σταμάτη 10(2), Μπόνη 13(2), Χατζηνικολάου 7(1), Καλογήρου, Μπαλτά 6(1), Νικολαϊδου 2, Χαλιβέρα 14(2), Τζόνσον 8, Κοσμά 2, Παπαμιχαήλ 4, Κριστόφερσον 6.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Παπαδόπουλος): Καλέντζου 5(1), Δανούση, Αυτζή, Καλημέρη, Κόνιαλη, Αλμπάνεζ 2, Σλούκα 3(1), Δίελα 1, Παντέλη 4, Λύμουρα 2, Ντέλβα 13, Κυριακοπούλου 7.
Ο Αθηναϊκός πήρε προβάδισμα για την κατάκτηση της τρίτης θέσης στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Βύρωνα επικράτησε με 66-48 του ΠΑΟΚ στο κλειστό της Πυλαίας και έκανε το 2-1 στις μεταξύ τους αναμετρήσεις.
ΠΑΟΚ – Αθηναϊκός 48-66
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Ταρενίδης Κ.
Δεκάλεπτα: 12-15, 28-31, 40-46, 48-66.
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Κυρατζή 2, Τελίδου 10 (2), Σπανίδου 4, Σταυρίδου 17, Κατωπόδη 6, Ταρπάγκου, Κοντογεώργου.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος): Δασκαλοπούλου 14 (2), Σιδεράκη, Σπαθάρου 17 (1), Σταμάτη, Λουκάτου, Κλείτσα, Κεχαγιά 13 (1), Ντάναμ 20, Νίξινα 2.
Διαβάστε περισσότερα >>

19/4/16

Πανελλήνιο Κορασίδων: Το πρόγραμμα της Β’ Φάσης

Α’ Όμιλος (Θεσσαλονίκη, Γήπ. Επταπυργίου)
Κυριακή 24 Απριλίου
17.30 ΑΣ Πανεδεσσαϊκός-ΣΕ Ιερισσός 99
19.30 ΕΚΑΣΑΜΑΘ-ΓΣ Τιτάνες Παλαμά
Δευτέρα 25 Απριλίου
12.30 ΣΕ Ιερισσός 99-Απόλλων Πτ.
14.30 ΓΣ Τιτάνες Παλαμά-ΑΣ Πανεδεσσαϊκός
Τρίτη 26 Απριλίου
17.00 Απόλλων Πτ.-ΓΣ Τιτάνες Παλαμά
19.00 ΑΣ Πανεδεσσαϊκός-ΕΚΑΣΑΜΑΘ
Τετάρτη 27 Απριλίου
17.00 ΕΚΑΣΑΜΑΘ-Απόλλων Πτ.
19.00 ΓΣ Τιτάνες Παλαμά-ΣΚ Ιερισσός 99
Πέμπτη 28 Απριλίου
12.00 Απόλλων Πτ.-ΑΣ Πανεδεσσαϊκός
14.00 ΣΚ Ιερισσός 99-ΕΚΑΣΑΜΑΘ


Β’ Όμιλος (Ερμιόνη)
Πέμπτη 12 Μαϊου
17.00 ΚΟΜ Πελασγός-Έσπερος ΑΟΠΑ
19.00 ΦΙΜΠΑ Πήγασος-ΑΟ Ερμιονίδας
Παρασκευή 13 Μαϊου
16.00 ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΟΜ Πελασγός
18.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-ΦΙΜΠΑ Πήγασος
Σάββατο 14 Μαϊου
10.00 ΚΟΜ Πελασγός-ΦΙΜΠΑ Πήγασος
12.00 ΑΟ Ερμιονίδας-Έσπερος ΑΟΠΑ

Γ’ Όμιλος (Αθήνα, Βοηθητικά ΟΑΚΑ)
Τετάρτη 4 Μαϊου
13.00 Νικητής Νήσων-ΓΣ Εργοτέλης
15.00 ΑΟ Ερμούπολης-Απόλλων ΠΑΣ Χ.
Πέμπτη 5 Μαϊου
13.00 Απόλλων ΠΑΣ Χ.-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου
15.00 ΓΣ Εργοτέλης-ΑΟ Ερμούπολης
Παρασκευή 6 Μαϊου
13.00 ΑΟ Ερμούπολης-Νικητής Νήσων
15.00 ΓΣ Διαγόρας Ρ.-ΓΣ Εργοτέλης
Σάββατο 7 Μαϊου
10.00 Νικητής Νήσων-ΓΣ Διαγόρας Ρ.
12.00 ΓΣ Εργοτέλης-Απόλλων ΠΑΣ Χ.
Κυριακή 8 Μαϊου
10.00 ΓΣ Διαγόρας Ρ.-ΑΟ Ερμούπολης
12.00 Απόλλων ΠΑΣ Χ.-Νικητής Νήσων
Διαβάστε περισσότερα >>

17/4/16

Α2 Γυναικών: Σπόρτιγκ - Ολυμπιακός Βόλου 64-39

Στον αγώνα κατάταξης των σωματείων που κατέλαβαν την 3η θέση στους δύο ομίλους του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών, ο Σπόρτιγκ επικράτησε στο κλειστό γυμναστήριο της Αταλάντης με 64-39 του Ολυμπιακού Βόλου.


Σπόρτιγκ - Ολυμπιακός Βόλου 64-39
Διαιτητές: Κοτσιμπός, Ντάνος
Δεκάλεπτα: 14-15, 27-27, 51-27, 64-39
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 3, Ναυροζίδου 2, Οικονομίδου 7(1), Φουράκη Β. 14(2), Βαφειάδη 5(1), Τζαμαρία 2, Σερέπα, Λέρη, Μυριούνη, Βούλγαρη 12, Γιαννακάκου, Φουράκη Στ. 19.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 12(2), Σαρακατσάνη, Γαλιατσάτου 3(1), Αγαγιώτη, Σουλτάνη 16(2), Ντέλη, Ζήτη 3, Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου 1, Μπάλλα 2.
Διαβάστε περισσότερα >>

14/4/16

Α1 Γυναικών: Πρόγραμμα αγώνων Play off– Δ΄ Φ’αση

Το πρόγραμμα των Play off για τη Δ’ Φάση του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, έχει ως εξής:

Τετάρτη 20 Απριλίου
1η Αγωνιστική
ΔΑΚ Γλυφάδας 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ – Παναθηναϊκός ΑΟ
ΠΑΟΚ 15.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – Αθηναϊκός ΑΣ

Κυριακή 24 Απριλίου
2η Αγωνιστική
Π. Γιαννακόπουλου 19.30 Παναθηναϊκός ΑΟ - Ολυμπιακός ΣΦΠ
Εργάνης 14.00 Αθηναϊκός ΑΣ - ΑΣ ΠΑΟΚ

Μ. Τετάρτη 27 Απριλίου
3η Αγωνιστική
ΔΑΚ Γλυφάδας 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ – Παναθηναϊκός ΑΟ (εάν χρειαστεί)
ΠΑΟΚ 15.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – Αθηναϊκός ΑΣ (εάν χρειαστεί)

Τετάρτη 11 Μαΐου
4η Αγωνιστική
Π. Γιαννακόπουλου 19.30 Παναθηναϊκός ΑΟ - Ολυμπιακός ΣΦΠ (εάν χρειαστεί)

Κυριακή 15 Μαΐου
5η Αγωνιστική
ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 14.30 Ολυμπιακός ΣΦΠ – Παναθηναϊκός ΑΟ (εάν χρειαστεί)
Διαβάστε περισσότερα >>

13/4/16

Α1 Γυναικών: Γ’ Φάση, Play Offs

Στους τελικούς του Πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών πέρασε ο Παναθηναϊκός. Στο κλειστό της Πυλαίας επικράτησε με 75-55 του ΠΑΟΚ και με συνολικά 3-1 νίκες πήρε την πρόκριση.
Αντίπαλός του Παναθηναϊκού στους τελικούς θα είναι ο Ολυμπιακός που προηγείται με 2-0 στις νίκες (από την κανονική περίοδο του Πρωταθλήματος), ενώ έχει και το πλεονέκτημα της έδρας.


ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 55-75
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Ζαχαρης
Δεκάλεπτα: 21-27, 31-46, 45-61, 55-75
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Κυρατζή 3(1),  Τελίδου 9(1), Σπανίδου 12(1), Τζουγκράκη 6(2), Σταυρίδου 14(1), Κατωπόδη 4, Ταρπάγκου 4, Διαμαντίδου, Παπαδοπούλου, Κοντογεώργου 2.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Παπαδόπουλος): Καλέντζου 6(2),  Αλμπάνεζ 14(2), Αυτζή 3(1), Καλημέρη 4, Κόνιαλη 5, Λύμουρα 9, Σλούκα 2, Δίελα 8, Πατεράκη, Παντέλη 4, Ντέλβα 14, Κυριακοπούλου 6.
Διαβάστε περισσότερα >>

12/4/16

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής

Στην αναμέτρηση με την οποία έπεσε η αυλαία του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών (1ος Όμιλος, 22ηςΑγωνιστική), ο Σπόρτιγκ επικράτησε εκτός έδρας της Αγίας Παρασκευής με 57-53.
Με αυτή τη νίκη η ομάδα των Πατησίων κατέλαβε την τρίτη θέση στη βαθμολογία.


Αγία Παρασκευή – Σπόρτιγκ 53-57
Διαιτητές: Γαρείνη, Αυγερινός
Δεκάλεπτα:  8-17, 21-29, 37-41, 53-57
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Γκανιά 5(1),  Κοντογιάννη 3, Γιουκάκη 15(1), Τσιαδή 6, Κανιαδάκη, Βελούδου 3, Καζαντζίδου 11, Κουκή 2, Μερισιώτη 8.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 5(1), Ναυροζίδου 5(1), Οικονομίδου 5(1), Φουράκη Β. 1, Βαφειάδη 3(1), Τζαμαρία 5(1), Βούλγαρη 12, Φουράκη Στ. 21.
Βαθμολογία (τελική)
1.Δάφνη Αγ. Δημ. 39 (19-1)
2.Πανιώνιος 36 (16-4)
3.Σπόρτιγκ 34 (14-6)
4. Φάρος Κερ. 33 (13-7)
5.Π.Φάληρο 31 (11-9)
6.Ικαρος Καλ. 31 (11-9)
7. ΚΑΟ Μελισσίων 30 (10-10)
8. Αγ. Παρασκευή 30 (10-10)
9. Έσπερος Πάτρας 22 (2-18)
10. ΟΑ Χανίων 21 (3-16)
11. Αρίς Καλαμάτας 19 (1-18)
*ΟΑ Χανίων και Αρίς Καλαμάτας έχουν -1 βαθμό.
Διαβάστε περισσότερα >>

11/4/16

Α1 Γυναικών: Οι κορυφαίες των play offs

Τα playoffsτης Α1 Γυναικών βρίσκονται στην ημιτελική φάση. Ο Ολυμπιακός μετά τη νίκη του επί του Αθηναϊκού είναι ήδη στους τελικούς, ενώ ο Παναθηναϊκός βρίσκεται στο 2-1 απέναντι στον ΠΑΟΚ.


Οι πρώτες της στατιστικής μετά τους πρώτους αγώνες είναι:
Πόντοι: 1. Σταυρίδου (ΠΑΟΚ) 40, 2. Κεχαγιά (Αθηναϊκός) 38, 3. Δασκαλοπούλου (Αθηναϊκός) 37, 4. Ντέλβα (Παναθηναϊκός) 37, 5. Καμπουράκη (Νίκη Λευκάδας) 36
Ριμπάουντ:  1. Ντέλβα (Παναθηναϊκός) 24, 2. Ισκιόγλου (Νίκη Λευκάδας) 18, 3. Ταρπάγκου (ΠΑΟΚ) 18, 4. Σταυρίδου (ΠΑΟΚ) 18, 5. Τζόνσον (Ολυμπιακός) 16
Ασίστ: 1. Καμπουράκη (Νίκη Λευκάδας) 15, 2. Σπαθάρου (Αθηναϊκός) 14, 3. Λύμουρα (Παναθηναϊκός) 13, 4. Σταυρίδου (ΠΑΟΚ) 12, 5. Καλέντζου (Παναθηναϊκός) 11
Κλεψίματα: 1. Δασκαλοπούλου (Αθηναϊκός) 8, 2. Καμπουράκη (Νίκη Λευκάδας) 6, 3. Ντάναμ (Αθηναϊκός) 6, 4. Κεχαγιά (Αθηναϊκός) 6. Από 5 έχουν οι Τζόνσον (Ολυμπιακός), Ψυχογιού (Νίκη Λευκάδας), Ταρπάγκου (ΠΑΟΚ), Κυρατζή (ΠΑΟΚ).
Κοψίματα: 1. Κλέμονς (ΠΑΟΚ) 4, 2. Τζόνσον (Ολυμπιακός) 2, 3. Ταρπάγκου (ΠΑΟΚ) 2, 4. ΜακΝτόναλντ (Τερψιθέα) 2, 5. Σίμονς (Τερψιθέα) 2
Διαβάστε περισσότερα >>

10/4/16

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής

Ο Παναθλητικός είναι η τέταρτη ομάδα (μετά τους Άρη, Δάφνη Αγ. Δημ και Πανιώνιο) που πήρε το εισιτήριο για την Α1 Γυναικών. Στο φινάλε του πρωταθλήματος για τον 2ο Όμιλο της Α2 Γυναικών έκαμψε εύκολα την αντίσταση της Νίκης Βόλου με 107-73 και εξασφάλισε την άνοδο κατακτώντας τη δεύτερη θέση.
Από την άλλη με νίκες ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους οι ομάδες που είχαν πάρει άνοδο για την Α1 από τον 1ο Όμιλο της Α2 Γυναικών. Η Δάφνη Αγ. Δημ. επικράτησε με 82-50 του Φάρου Κερατσινίου και ο Πανιώνιος με 68-42 του Αρις Καλαμάτας. Από τον 1ο Όμιλο υποβιβάστηκαν οι Έσπερος Πάτρας, ΟΑ Χανίων και Αρίς Καλαμάτας.
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής
Δάφνη Αγ. Δημ. – Φάρος Κερ. 82-50
Αρίς Καλαμάτας – Πανιώνιος 42-68
Π. Φάληρο – Ίκαρος Καλλιθέας 55-59
Έσπερος Πάτρας - Ο.Α. Χανίων 20-0 (α.α.)
Τρίτη 12/4
Αγ. Παρασκευή – Σπόρτιγκ (20.30 Κοντόπευκο)
Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:
Π. Φάληρο – Ίκαρος Καλλιθέας 55-59
Διαιτητές : Αντωνιάδης, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 11-07, 25-27, 37-48, 55-59
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης ): Παναγιωτονάκου 1,  Ψωμά, Νεαρχάκου 5(1), Πριόνα 2, Δεγαίτη 13(2) , Μοίρα 23, Μουστάκα 5(1) , Ψυχογιού  , Γκαγκανάτσου, Κατσιμάρδου 1, Χαϊκάλη 5.
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 2, Στεφάτου 13(3), Στεφάνου 5,  Ευμορφοπούλου 12, Ακρίβου, Ρουμπελάκη 11(2) , Σταυροπούλου 2, Παπαϊωάννου, Ζότοβα 14(1), Κρεμμύδα, Φάρου.
Δάφνη Αγ.Δημ. – Φάρος Κερ. 82-50
Διαιτητές Χριστοδουλάκης, Παπαδόπουλος Χ.
Δεκάλεπτα 24-11, 41-25, 67-38, 82-50
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Γιαννέλη 5(1), Αλεξανδρή 14, Μανώλη 9(1), Παπακωνσταντίνου 3, Γιαμπάνη 8, Ζουρτσάνου 8, Μαγαλιού 16(3), Τετενέ 10, Τσουκαλά 9(1), Μάλαμα.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης): Καρακασίδου 4, Βράκα 5(1), Αθανασίου 11(3), Γκριτζά 13, Τσέρου 7, Πετράκη 4, Αλεξανδρίδου 6, Μπεράτη, Σπιριδονίδου, Μεγαλαίμου, Κουταλιανού, Κιαούλια
Αρίς Καλαμάτας – Πανιώνιος 42-68
Διαιτητές: Ασημακάκη, Λεκατσάς
Δεκάλεπτα : 05-18, 21-32, 36-47, 42-68
ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ(Μπακογιάννης): Δ. Κουτέλα 14, Θάνου 3(1), Μπακετέα 10(2), Φωτεινάκη 11, Μπουγά 2, Τσιαμά 2, Σαμιώτη, Κουκούτση, Κουτέλα, Παρθένη, Κορδονούρη
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσικληρας-Γιαννουλάκης): Πούλου 4, Τσίκα 3, Δασκαλόγιαννη 3(1), Μήτση 5, Μπότσαρη 5, Σταμπούρλου 2, Θεοδωρομανωλάκη 10, Στεφανίδου 17(4), Γρηγορίου 7(1), Μπάμπη 2, Παναγιωτοπούλου 10
Βαθμολογία (τελική)
1.Δάφνη Αγ. Δημ. 39 (19-1)
2.Πανιώνιος 36 (16-4)
3. Φάρος Κερ. 33 (13-7)
4.Σπόρτιγκ 32 (13-6)
5.Π.Φάληρο 31 (11-9)
6.Ικαρος Καλ. 31 (11-9)
7. ΚΑΟ Μελισσίων 30 (10-10)
8. Αγ. Παρασκευή 29 (10-9)
9. Έσπερος Πάτρας 22 (2-18)
10. ΟΑ Χανίων 21 (3-16)
11. Αρίς Καλαμάτας 19 (1-18)
*ΟΑ Χανίων και Αρίς Καλαμάτας έχουν -1 βαθμό.
** Αγία Παρασκευή και Σπόρτιγκ έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ηρακλής 60-58
ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟ Σερρών 57-59
Παναθλητικός-Νίκη Βόλου 107-73
Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς 58-52
Ολυμπιακός Βόλου-Άρης 42-69
Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας 82-64
Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:
Ολυμπιακός Βόλου – Άρης 42-69
Διαιτητές: Λελούδας, Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 10-12, 21-28, 37-48, 42-69
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 10(2), Σαρακατσάνη 6, Γαλιατσάτου 1, Αγαγιώτη 4, Σουλτάνη 9(1), Ντελή, Ζήτη, Χούτα, Αγκάνη, Διαμαντοπούλου 6, Μπαλλά 6.
ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Σικαλίδου 3(1), Βουλγαράκη 10(1), Κιλαζίδου 5, Γιαννοπούλου 18(1), Τράντα 10(1), Ακσεχέρογλου 23 .
Παναθλητικός – Νίκη Βόλου 107-73
Διαιτητές: Παναγιωτίδης, Λάλα
Δεκάλεπτα: 28-16, 53-24, 77-47, 107-73
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 11(1), Σταμούλη 2, Αναστασιάδου 7(1), Τόσκα 16(2), Καλομιτσίνη 5(1), Ζιώγα 10(2), Τσαμπούρη 20(6), Κοστανάκη 2, Μπαμπικέρ 4, Τσακίρη 6, Κουλουμπή 10(1), Γιαννούδη 14.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ(Στεργιόπουλος): Χρήστου 10, Γεροκώστα 2, Ντέγκα 8(2), Ντόβα 4, Παρασχάκη 13(1), Κοπάνου 8, Μουρδουκούτα 2, Παγκαλίδου 23(1).
Τιτάνες Δράμας – Απόλλων Καλαμαριάς 58-52
Διαιτητές: Γιαννούλης Α., Γιαννούλης Σ.
Δεκάλεπτα: 12-13, 28-22, 45-36, 58-52
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Στάικου 3(1), Θωμά 4, Γαϊτανίδου 8, Χρυσοστομίδου 12(1), Κυριακίδου, Καρυώτη Κ., Αρσένογλου Κ. 12, Γαϊτάνη Α. 6, Γαϊτάνη Ε. 13, Καριώτη Μ., Αρσένογλου Μ.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Αραμπατζή, Παλλάνη 6, Καλαντίδου 15, Καζαντζή Β. 16(1), Καζαντζή Στ. 8, Καϊμακτσή 5, Σολωμού 2.
Ολύμπια Λάρισας – ΑΕ Πυλαίας 82-64
Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 27-15, 44-32, 59-47, 82-64
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Νταουντάκη, Δεληγιάννη 11, Κουτσουνούρη 21(1), Χαβαλέ 19(1), Ράπτη 2, Κυριτσάκα 6(2), Θαγοριανού, Σουλιώτη 3, Καλίδη 20(4).
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου):  Γρηγοριάδου 2, Ντόζη, Ντάμπη 27(4), Δραγκόλα 2, Σταματέλου 1, Νότη 7, Σεκαδάκη 2, Τζήμου 7, Βατσιτσίδου 13(2), Γραμματικού 3.
ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΟ Σερρών 57-59
Διαιτητές: Τσούλης, Μαλτέσιος
Δεκάλεπτα: 13-16, 27-28, 46-44, 57-59
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 17(4), Σταμκοπούλου 8(2), Σταύρου, Τσιακτσίρα 3(1), Μεντεσίδου 18(2), Λαδόπουλου, Κατσίδου 2, Παπαδιαμάντη 5, Πετρίδη 2, Βαλάκου 2.
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Τσιαμπάζη 6(2), Χωλοπούλου Ν. 14, Γκλεζάκη 18, Τόγα 14(1), Πρόικου 7(1), Στεφανίδου.
Αναγέννηση Ν.Ρ – Ηρακλής 60-58
Διαιτητές: Βασιλόπουλος Δ., Τοκμακίδης
Δεκάλεπτα: 13-18, 26-32, 39-47, 60-58
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού, Πετρίδου 6(2), Μούρτου 9, Τζίκου 7, Ταυροπούλου 6, Καζαντζή Σπ. 8, Βασιλειάδου 18(2), Αθανασιάδου 6.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Ντάλα 6(1), Τσουμπερλή 4, Οικονόμου 10, Γεροστεργίου, Τσίτσου 2, Ψάρρα 6, Λογδανίδου 17, Μαρκουλάκη 13, Ελευθεριάδου.
Βαθμολογία (τελική)
1 Άρης 43 (21-1)
2. Παναθλητικός 41 (19-3)
3. Ολυμπιακός Βόλου 39 (17-5)
4. Ολύμπια Λάρισας 36 (14-8)
5. Απόλλων Καλαμαριάς 33 (11-11)
6. ΑΟ Σερρών 33 (11-11)
7. Ηρακλής 31 (9-13)
8. Τιτάνες Δράμα 30 (8-14)
9. ΠΑΣ Γιάννινα 29 (7-15)
10. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 28 (7-14)
11. ΑΕ Πυλαίας 28 (7-14)
12. Νίκη Βόλου 23 (1-21)
* Αναγέννηση Νέου Ρυσίου και ΑΕ Πυλαίας έχουν έναν μηδενισμό
Διαβάστε περισσότερα >>

Α1 Γυναικών: Γ’ Φάση, Πλέι Οφ

Χωρίς να δυσκολευτεί ο Ολυμπιακός πήρε το εισιτήριο για τους τελικούς του Πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών. Μετά από καλή εμφάνιση επιβλήθηκε στο κλειστό της Γλυφάδας με 97-61 του Αθηναϊκού και με συνολικά 3-0 νίκες εξασφάλισε την πρόκριση.
Οι ερυθρόλευκες περιμένουν το νικητή που θα προκύψει από το ζευγάρι Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ (2-1 νίκες προηγείται ο Παναθηναϊκός).



Ολυμπιακός-Αθηναϊκός 97-61
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Ορφανός Ι.
Δεκάλεπτα: 27-17, 50-29, 71-49, 97-61
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καπογιάννη): Γκοτζή, Σταμάτη 4, Μπόνη 12 (2), Χατζηνικολάου 5, Καλογήρου 2, Μπαλτά 3, Νικολαϊδου 4, Χαλιβέρα 20 (4) Τζόνσον 12, Κοσμά 8, Παπαμιχαήλ 12, Κριστόφερσον 15.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος): Δασκαλοπούλου 20 (1), Σιδεράκη, Σπαθάρου 8 (1), Σταμάτη, Λουκάτου, Κλείτσα, Κεχαγιά 16 (2), Ντάναμ 15, Νιξίνα 2, Πολίτη, Λίτσι.
Διαβάστε περισσότερα >>

9/4/16

Α1 Γυναικών: Γ’ Φάση, Πλέι Οφ

Το πρώτο βήμα για την πρόκρισή του στους τελικούς του Πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών έκανε ο Παναθηναϊκός. Επικράτησε με 78-50 του ΠΑΟΚ στο κλειστό γυμναστήριο «Π.Γιαννακόπουλος» και πήρε προβάδισμα με 2-1 στις νίκες.


Το επόμενο ραντεβού των δύο ομάδων είναι την προσεχή Τετάρτη στη Θεσσαλονίκη.
Παναθηναϊκός ΠΑΟΚ 78-50
Διαιτητές: Μαντήλας, Νάστος
Δεκάλεπτα: 22-18, 43-27, 59-42, 78-50
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Παπαδόπουλος): Καλέντζου 6(2), Δανούση 2, Αυτζή, Καλημέρη 6, Παντέλη 1, Λύμουρα 15(3), Σλούκα 5(1), Δίελα, Πατεράκη, Αλμπάνεζ 14 Ντέλβα 22, Κυριακοπούλου 7.
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Κυρατζή 5(1), Τελίδου, Σπανίδου 7, Τζουγκράκη 1, Σταυρίδου 16(3), Κατωπόδη 4, Ταρπάγκου 15(1), Διαμαντίδου 2.
Η Γ΄φάση των πλέι οφ της Α1 Γυναικών συνεχίζεται αύριο (14.30) με τον Ολυμπιακό στο ΔΑΚ Γλυφάδας να αντιμετωπίζει τον Αθηναϊκό.
Διαβάστε περισσότερα >>

4/4/16

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 21ης Αγωνιστικής(video-δηλώσεις)

Μαθηματικά πρωταθλητής στον 2ο Όμιλο της Α2 Γυναικών αναδείχθηκε ο Άρης, καθώς επικράτησε με 100-49 των Τιτάνων Δράμας μια αγωνιστική πριν το φινάλε του φετινού μαραθωνίου.
Ακόμη πιο κοντά στην άνοδο βρίσκεται ο Παναθλητικός μετά τη νίκη του με 51-38 επί του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Στον 1ο Όμιλο η πρωτοπόρος Δάφνη Αγίου Δημητρίου πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Ικάρου Καλλιθέας με 65-46.
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής:
Σπόρτιγκ-ΚΑΟ Μελισσίων 78-44
ΟΑ Χανίων - Π. Φάληρο 50-67
Ίκαρος Καλλιθέας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 46-65
Φάρος Κερατσινίου-Άρις Καλαμάτας 66-44
Πανιώνιος-Αγ. Παρασκευή 68-55
Ρεπό: Έσπερος Πάτρας


Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:
Πανιώνιος – Αγία Παρασκευή 68-55
Διαιτητές: Γαρίνη, Δαβιδέλης
Δεκάλεπτα: 31-14, 41-32, 57-45, 68-55
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας, Γιαννουλάκης): Μήτση 4, Μπότσαρη 4, Σταμπούρλου 6, Θεοδωρομανωλάκη 14(2), Στεφανίδου 23(4), Γρηγορίου 10, Παναγιωτοπούλου 5, Πούλου, Τσίκα, Δασκαλογιάννη, Μπάμπη 2, Λόξα
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Γκανιά,  Κοντογιάννη 4, Τσιαδή 10, Βελούδου 6, Καζαντζίδου 13(3), Γιουκάκη 16(2) Κούκη, Μερισιώτη 6.

Φάρος Κερ.- Αρίς Καλαμάτας 66-44
Διαιτητές: Σωτηρχέλης, Μαραγκάκης
Δεκάλεπτα: 20-10, 29-16, 49-27 , 66-44
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης): Καρακασίδου 2, Βράκα 11, Ποζιάδη , Αθανασίου 20(4) Γκριτζά 8 Τσέρου 2, Πετράκη 2, Μπεράτη 2, Σπυριδονίδου , Μεγαλαίμου 4, Αλεξανδρίδου 4, Κουταλιανού 11
ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Σκιαδάς): Παρθένη, Σαμιώτη 7, Θάνου 11(1, Αντωνογεινάκη 5, Μπακετέα 6, Φωτεινάκη 15, Τσιαμά.
Ίκαρος Καλλιθέας – Δάφνη Αγ. Δημ. 46-65
Διαιτητές: Λαζόγκα, Τεφτίκης
Δεκάλεπτα: 8-20, 34-39 , 39-56, 46-65
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 3(1) , Στεφάτου 3(1), Στεφάνου 8(1), Ευμορφοπούλου 16, Ρουμπελάκη 6(2) , Στεφανίδου, Παπαϊωάννου, Ζότοβα 6, Δόνα, Φάρου 4, Κρεμύδα.
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (Μπουμπούς) : Γιαννέλη, Αλεξανδρή 17, Ζουρτσάνου, Μανώλη 12(2), Παπακωνσταντίνου, Μαγαλιού 7, Γιαμπάνη 14, Τετενέ 8, Τσουκαλά 7.


ΟΑ Χανίων – Π.Φάληρο 50-67
Διαιτητές: Ελ Αν,  Καββαδάς
Δεκάλεπτα : 15-19, 33-34, 42-53, 50-67
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Καρκανάκης): Καραβέλη 11, Μοσχοπούλου 18(2) , Πρασιανάκη 5, Παπαδοκοκολάκη 1, Κασωμένου 9(1) , Βαρυπατάκη 4, Φουράκη 2, Σκορδυλάκη, Ζουμαδάκη , Καλογεροπούλου.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Ψωμά 4, Μουστάκα 8, Παναγιωτονάκου 2, Χαϊκάλη 19(2) , Μοίρα 11, Πριόνα 15(1) , Νεαρχάκου 7, Κατσιμάρδου 1, Γκαγκανάτσου, Δεγαϊτη, Τζάρου 

ΑΟ Σπόρτιγκ – ΚΑΟ Μελισσίων 78-44
Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Αγρογιάννης
Δεκάλεπτα: 13-9, 41-17, 60-33, 78-44
Α.Ο ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου, Ναυροζίδου 9(1), Οικονομίδου 6(2), Φουράκη Β. 23(5), Βαφειάδη 11(1), Τζαμαρία 9(2), Σερέπα, Κριμιτζά, Μυριούνη 2, Βούλγαρη 3, Γιαννακάκου 4, Φουράκη Σ. 11.
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Κουκής): Κατσαβάρου, Αστραντίνη 3(1), Νικολέτου, Νικίδη, Δούρου 5(1), Κοιλιαρίδη 5(1), Πολίτη, Ζακυνθινού 4, Χριστακοπούλου, Καπερώνη 7, Σαπαλίδου 2, Κοτσιάφτη 12(1).

Βαθμολογία (21 Αγώνες)
1. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 37 (18-1)
2. Πανιώνιος 34 (15-4)
3. Σπόρτιγκ 32 (13-6)
4. Φάρος Κερατσινίου 32 (13-6)
5. Μελίσσια 30 (10-10)
6. Π. Φάληρο 30 (11-8)
7. Αγ. Παρασκευή 29 (10-9)
8. Ίκαρος Καλλιθέας 29 (10-9)
9. Χανιά 22 (3-16)
10. Έσπερος Πάτρας 20 (1-18)
11. Άρις Καλαμάτας 18 (1-17)
*Ο Άρις Καλαμάτας έχει -1 βαθμό
Επόμενη αγωνιστική (22η, 10/04):
Έσπερος Πάτρας – ΟΑ Χανίων
Π. Φάληρο-Ίκαρος Καλλιθέας
Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Φάρος Κερατσινίου
Αρίς Καλαμάτας-Πανιώνιος
Αγ. Παρασκευή-Σπόρτιγκ
Ρεπό: ΚΑΟ Μελισσίων


2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αποτελέσματα 21ης Αγωνιστικής
Ηρακλής-Ολυμπιακός Β. 51-57
ΑΕ Πυλαίας -Αναγέννηση ΝΡ 33-55
Άρης-Τιτάνες Δράμας 100-49
Απόλλων Καλ.-Παναθλητικός 38-51
Νίκη Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα 53-67
ΑΟ Σερρών -Ολύμπια Λάρισας 62-53

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις:
Άρης – Τιτάνες Δράμας 100-49
Διαιτητές: Εκίζογλου, Θωμόπουλος
Δεκάλεπτα: 29-8, 54-22, 78-34, 100-49
ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Ε. 15, Βουλγαράκη 9, Αντωνιάδου Α. 13, Αντωνιάδου Σ. 8, Κιλαζίδου 11(2), Γιαννοπούλου 13, Τράντα 22(2), Σικαλίδου 3(1), Ακσεχέρογλου 6.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Θωμά 7(1), Γαϊτανίδου 2, Χρυσοστομίδου 6(2), Βαρσάμη 2, Αθανασιάδου 11, Γαϊτάνη Α. 2, Γαϊτάνη Ε. 17(2),  Καριώτη Κ. 2, Αρσένογλου.
Απόλλων Καλαμαριάς – Παναθλητικός 38-51
Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Λουλουδιάδης
Δεκάλεπτα: 7-17, 14-30, 35-41, 38-51
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Παπαρέντη 2, Αραμπατζή 2, Παλλάνη 8, Καλαντίδου 3, Καζαντζή Β. 3(1), Καζαντζή Στ., Καϊμακτσή 18(2), Σολωμού 2.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Συρόπουλος): Κωτούλα 7, Σταμούλη, Αναστασιάδου 3, Κοματσιούλη, Ζιώγα, Τόσκα 2, Καλαμιτσίνη 3(1), Τσαμπούρη 8(2), Κοστανάκη 3(1), Μπαμπικέρ 2, Κουλουμπή 14, Γιαννούδη 7.
Νίκη Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα 53-67
Διαιτητές: Παπαθωμά, Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 17-16, 20-32, 34-49, 53-67
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Χρήστου 4, Μάρκοβα, Μυθοπούλου, Βουτσή, Γεροκώστα 6(2), Ντέγκα 5(1), Ντόβα 4, Παρασχάκη 6, Κοπάνου 4, Μπράχου 2, Στρίγκου 2, Παγκαλίδου 20(2).
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 22(6), Τσιακτσίρα 9(1), Μεντεσίδου 9, Ζέρβα 2, Λαδοπούλου 4, Κατσίδου 3(1), Παπαδιαμάντη 9, Γιοτίτσα, Βαλάκου 9. 
ΑΕ Πυλαίας – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 32-55
Διαιτητές: Πράττος, Τσανακτσίδης
Δεκάλεπτα: 4-17, 8-34, 18-40, 32-55
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου):  Γρηγοριάδου 2, Ντόζη, Λάλου, Ντάμπη 20(1), Δραγκόλα, Παπαδάκη 4, Γραμματικού 4(1), Σταματέλου 2, Νότη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 7(1), Πετρίδου 3(1), Μούρτου 8, Ταυροπούλου 6, Καζαντζή Σπ. 6, Κουλαρτζά, Αθανασιάδου 3, Βασιλειάδου 16(2), Τζίκου 6, Σαλαμάνη.
Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου 51-57
Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 14-14, 31-30, 40-43, 51-57
ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Ντάλα 3(1), Τσουμπερλή 4, Οικονόμου 11(1), Γεροστεργίου 5, Τσίτσου 5, Λογδανίδου 5, Ψάρρα 5(1), Μαρκουλάκη 1, Ελευθεριάδου 12(1).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 23(4), Σαρακατσάνη, Γαλιατσάτου 6, Σουλτάνη 12, Βογιατζάκη, Ζήτη 2, Αγκάνη 2, Μπαλλά 12.
ΑΟ Σερρών – Ολύμπια Λάρισας 62-53
Διαιτητές: Μπίκης, Αγραφιώτης
Δεκάλεπτα: 19-10, 36-26, 48-47, 62-53
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Χωλοπούλου Ν. 16, Τόγα 7 (1), Τζιαμπάζη 12 (4), Πρόικου 16 (4), Γκλεζάκη 11, Στεφανίδου.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Νταουντάκη 2, Δεληγιάννη 17 (1), Κυριτσάκα 1, Χαβαλέ 13 (1), Κουτσουνούρη 20 (2), Ράπτη, Σουλιώτη, Καλλίδη.
Βαθμολογία (21 Αγώνες):
1.Άρης 41 (20-1)
2. Παναθλητικός 39 (18-3)
3. Ολυμπιακός Βόλου 38 (17-4)
4. Ολύμπια Λάρισας 34 (13-8)
5. Απόλλων Καλαμαριάς 32 (11-10)
6. Σερρών 31 (10-11)
7. Ηρακλής 30 (9-12)
8. ΠΑΣ Γιάννινα 28 (7-14)
9. Τιτάνες Δράμας 28 (7-14)
10. ΑΕ Πυλαίας 27 (7-13)
11. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 26 (6-14)
12.  Νίκη Βόλου 22 (1-20)
*Αναγέννηση Ν.Ρ. και ΑΕ Πυλαίας έχουν από ένα μηδενισμό.
Επόμενη αγωνιστική (10/4)
Αναγέννηση Ν. Ρ. – Ηρακλής
ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΟ Σερρών
Παναθλητικός – Νίκη Βόλου
Τιτάνες Δράμας – Απόλλων Καλαμαριάς
Ολυμπιακός Β. – Άρης
Ολύμπια Λάρισας –  ΑΕ Πυλαίας
Διαβάστε περισσότερα >>

31/3/16

Α1 Γυναικών: Πρόγραμμα PlayOff – Γ΄ Φάση

Το πρόγραμμα των PlayOff– Γ΄ Φάση του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών έχει ως εξής:
1η Αγωνιστική
Σάββατο 9/4
Π. Γιαννακόπουλου 16.00 Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΣ ΠΑΟΚ Ν
Κυριακή 10/4
ΔΑΚ Γλυφάδας 14.30 Ολυμπιακός ΣΦΠ – Αθηναϊκός ΑΣ

2η Αγωνιστική
Τετάρτη 13/4
Εργάνης 20.30 Αθηναϊκός ΑΣ – Ολυμπιακός ΣΦΠ (εάν χρειαστεί)
ΠΑΟΚ 16.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός ΑΟ

3η Αγωνιστική
Σάββατο 16/4
Π. Γιαννακόπουλος 16.00 Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΣ ΠΑΟΚ (εάν χρειαστεί)
Κυριακή 17/4
ΔΑΚ Γλυφάδας 14.30 Ολυμπιακός ΣΦΠ – Αθηναϊκός ΑΣ (εάν χρειαστεί)


Διαβάστε περισσότερα >>